Nowe ubezpieczenie na życie, produkt inny niż wszystkie.

Nowe ubezpieczenie na życia dla IT

Myślisz o zabezpieczeniu siebie i swojej rodziny? Pracujesz w branży IT?

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

1. Dlaczego nowe ubezpieczenie umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości gotówki.

2. Jaka jest jego przewaga na tle ubezpieczeń, które funkcjonowały do dziś na rynku.

3. Jak za niewielkie pieniądze zabezpieczyć się na całe życie.

Ubezpieczenia bezterminowe są drogie, terminowe są jeszcze gorsze.

Ubezpieczenia terminowe

To takie, w których już dziś wiesz, że wygasną np. za 10 lat. Takie ubezpieczenie jest tańsze, bo prawdopodobieństwo naszej śmierci jest mniejsze przez 10 lat, niż na przykład dożywotnio.

Niestety zwykle okazuje się, że po 10 latach nadal potrzebujemy ubezpieczenia. Wtedy za nowe ubezpieczenie musimy zapłacić zdecydowanie więcej.

Jesteśmy przecież starsi o 10 lat. Dodatkowo, jeśli przydarzy nam się jakaś poważniejsza choroba, żadne towarzystwo nie będzie chciało z nami rozmawiać o nowej polisie.


Ubezpieczenie bezterminowe

Jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Nie musimy już dziś decydować, że za kilka lat polisa się rozwiąże. Jednak wadą tego ubezpieczenia jest zdecydowanie wyższa cena niż ubezpieczenia terminowego.

Ubezpieczenie bezterminowe miało w swojej konstrukcji zaszytą część kapitałową. Oznaczało to, że po likwidacji ubezpieczony mógł otrzymać, część wpłaconych składek w formie kapitału.

Często klienci mówili, że owszem zależy im na ubezpieczeniu bezterminowym, ale nie zależy im na odkładaniu kapitał

Musieliśmy kupić ubezpieczenie na czas określony. Jednak przy odnowieniu ubezpieczenia musieliśmy zaakceptować wyższą składkę.

Albo wykupić ubezpieczenie bezterminowe, od razu płacąc więcej.

Pracując w branży IT, często prowadzimy działalność gospodarczą, a zdarza się również, że jesteśmy jedynym źródłem dochodu dla naszych rodzin.

Warto zainteresować się, jak zabezpieczyć swoje dochody, na wypadek poważnych chorób lub niezdolności do pracy. Możesz tutaj przeczytać, dlaczego programista powinien mieć ubezpieczenie na życie.

Czy nowy produkt Avivy to rzeczywiście przełom?

Od dłuższego czasu Aviva straszyła konkurencję zapowiedziami nowego produktu. Mimo, że szczegóły były ukrywane aż do chwili, w której ukazał się on w sprzedaży. Wiadome było, że będzie on miał inną konstrukcję niż pozostałe produkty funkcjonujące na rynku.

Na czym zatem polega przełomowe podejście Avivy?

Nowy produkt został stworzony z cegiełek –

Pierwsza, to dożywotnie ubezpieczenie na wypadek śmierci. Jego wysokość nie jest zbyt duża i może wynieść maksymalnie 50 tys.

Wynika to z faktu, że głównym celem ubezpieczenia jest podtrzymanie trwania opcji zdrowotnych, które są podpięte do ubezpieczenia dożywotniego.

Kolejną cegiełką jest ubezpieczenie podwyższonej ochrony. Terminowe ubezpieczenie zabezpieczy nas tylko przez czas, kiedy wyższa suma będzie niezbędna.

Można ją zawrzeć na przykład na 25 lat. Okres ten wystarczy, aby zabezpieczyć niepełnoletnie dzieci lub niespłacony kredyt hipoteczny.

Rzadko zdarza się, aby po wychowaniu dzieci i spłaceniu kredytów, potrzebna była nadal wysoka suma ubezpieczenia na wypadek śmierci. Niemniej jednak, cały czas zależy nam na ubezpieczeniu zdrowotnym.

Konstrukcja ubezpieczenia zapewni nam długie trwanie opcji zdrowotnych oraz zabezpieczenie naszych bliskich przez okres, w którym będzie ono najbardziej potrzebne. A wszystko to otrzymamy za cenę zwykłego ubezpieczenia terminowego.

Wiele osób w branży IT prowadzi działalność gospodarczą. Sporym zagrożeniem dla płynności finansowania, jest utrata dochodu wskutek dłuższej choroby.

Tu naprzeciw wychodzi nowy produkt, jakim jest ubezpieczenie od utraty dochodu. Dzięki niemu można mieć pewność, że w razie choroby lub wypadku, comiesięczny dochód nadal będzie wpływał na konto przedsiębiorcy.

Czy jest to przełom?

Niekoniecznie, ale na pewno jest to ubezpieczenie, które warto porównać z pozostałymi ofertami na rynku. Nawet jeśli już posiadamy jakieś ubezpieczenie, warto sprawdzić, czy nie możemy albo zaoszczędzić sporo gotówki, albo za identyczne pieniądze otrzymać szerszego zakresu ubezpieczenia.


Jaki jest koszt takiego ubezpieczenia?

Minimalna składka wynosi już 50 zł. Oczywiście za taką cenę nie otrzymamy pełnego pakietu ubezpieczenia z wysokimi opcjami. Jednak niski próg wejścia powoduje, że możemy zakupić takie ubezpieczenie, jako alternatywę do ubezpieczenia grupowego.

Niewątpliwą zaletą jest również uwolnienie opcji zdrowotnych od sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci.

Powiązanie opcji zdrowotnych z sumą ubezpieczenia na życie było wadą poprzedniego produktu Avivy i jest wadą wielu produktów funkcjonujących na rynku.
Obecnie singiel może zakupić niską sumę ubezpieczenia na życie i bardzo wysoką sumę z tytułu poważnych chorób, takich jak nowotwór.

Czy na rynku istnieje alternatywne rozwiązanie, które może zostać porównane z produktem Avivy?

Obecnie jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, ale jestem pewien, że najdalej za dwa lata pojawi się jego naśladowca.

Tagi: