Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie?

 Z artykułu, Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie ? dowiesz się :

Jakie występują rodzaje ubezpieczeń na życie?

2  Na jakie wyłączenia zwrócić uwagę czytając warunki ?

3  Na jaki okres wykupić ubezpieczenie na życie ?

Wstęp

W wyszukiwarce Google fraza najtańsze ubezpieczenie jest bardzo popularna.Polisa to jeden z tych produktów, który część klientów porównuje w znacznym stopniu ceną. Rzadko się to zdarza przy poszukiwaniu innych produktów. Nie wchodzimy przecież do komisu samochodowego i nie mówimy, proszę o najtańszy samochód, jaki Pan ma.

Taki sposób wyboru ubezpieczeń wynika głównie z tego, że ubezpieczenia, są produktami dość trudnymi do porównania. Dodatkowo kupujemy je ze świadomością, że pewnie nie będą nam potrzebne.

Artykuł ten jest dla tych, którzy przy wyborze ubezpieczeń na życie chcą sprawdzić coś więcej niż cenę. Dziś napiszę jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenia na życie dzielą się na kilka podstawowych rodzajów.

– Na wypadek śmierci wskutek wypadku
– Na wypadek dowolnego rodzaju śmierci
– Ubezpieczenia terminowe
– Ubezpieczenia bezterminowe

Ochronę na wypadek śmierci wskutek następstw wypadku wybierają osoby młode. Często widzą takie zagrożenie, bo są na przykład zawodowymi kierowcami lub handlowcami.
Niestety powinny one również wiedzieć, że prawdopodobieństwo takiej śmierci nawet w ich przypadku wynosi tylko kilka promili. Kupując taki ubezpieczenie, powinny sobie zdawać sprawę, że prawdopodobieństwo, że ich rodzina otrzyma pieniądze po ich śmierci, wynosi poniżej jednego procenta. Nie wynika to z winy towarzystwa ubezpieczeniowego, ale z tego, że właśnie takie ubezpieczenie wykupili. Polisa od śmierci wskutek NW są ubezpieczeniami terminowymi, najczęściej rocznymi.

Polisy na wypadek dowolnego rodzaju śmierci są zdecydowanie pewniejsze. Wbrew temu, co obiegowo myśli się ubezpieczeniach. Jeśli mamy taką ochronę, nasza rodzina jest dobrze zabezpieczona. Ważne, żeby była ona wykupiona w firmie, która tym tematem zajmuje się od pokoleń. przykładem mogą być firmy ING, Aviva, PZU czy Prudential.

Wyłączenia w ubezpieczeniach na wypadek śmierci

– Śmierć samobójcza do 24 miesięcy od podpisania umowy
– Wojna
– Kłamstwa w ankiecie medycznej do 3 lat od podpisania umowy.

Kodeks cywilny mówi, że jeśli ubezpieczony podał informacje nieprawdziwe, ale umarł po trzech latach, od wypełnienia ankiety. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie może brać ankiety pod uwagę.

Przy wyborze ubezpieczenia na życie warto zastanowić się, na jaki okres potrzebujemy ubezpieczenie.

Ubezpieczenie terminowe

Ubezpieczenie takie zawieramy na czas określony na przykład na 15 lat. Taki rodzaj ubezpieczenia będzie zawsze tańszy niż ubezpieczenia bezterminowego. Prawdopodobieństwo naszej śmierci w okresie 10 lat, wynosi X. Tymczasem prawdopodobieństwo śmierci bezterminowo wynosi niestety 100 %.
Ubezpieczenie terminowe rozważają kliencki, którzy są zainteresowani zabezpieczeniem swoich terminowych zobowiązań. Należy jednak brać pod uwagę, że za dziesięć lat możemy nadal potrzebować ubezpieczenia.  Nasze zobowiązania a także problemy zdrowotne mogą nadal funkcjonować. W takiej sytuacji na pewno nowe ubezpieczenie będzie droższe, bo będziemy starsi o dziesięć lat. Dodatkowo może się okazać, że żadna firma nie chce nam wystawić takiego ubezpieczenia z powodu naszych problemów zdrowotnych.

Ubezpieczenie Bezterminowe

Jest to ubezpieczenie, które zawsze będzie o kilkanaście procent droższe niż ubezpieczenie terminowe. Porównując do ubezpieczeń komunikacyjnych. Jest to ubezpieczenie dla osób, które ubezpieczając samochód, wykupują oprócz ubezpieczenia OC również AC.
To my zdecydujemy, kiedy zostanie rozwiązane. Możemy je rozwiązać w dowolnym momencie.  Mamy jednak gwarancje, że taka polisa nie wygaśnie, bo upłynął jej termin.
Dodatkowo takie polisy posiadają część kapitałową. To oznacza, że po rozwiązaniu polisy możemy otrzymać zwrot nawet całości wpłaconych składek.
Koszt netto takiego ubezpieczenia jest często dużo niższy niż ubezpieczenia terminowego. Jednak w początkowym okresie musimy wyłożyć więcej pieniędzy niż w ubezpieczeniu terminowym.

Podsumowując,

Jeśli chcemy zakupić ubezpieczenie, które zabezpieczy naszą rodzinę, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek, to w porządku, ale nie dajmy sobie wmówić, że jest to pełne i wystarczające zabezpieczenie.

Ubezpieczenia terminowe może zawierać osoba, która ma absolutną pewność, że po jego wygaśnięciu nie będzie potrzebować zarówno ubezpieczeń zdrowotnych, jak i na życie.

Za ubezpieczenie bezterminowe musimy wyłożyć więcej. Może się jednak okazać, że w długim okresie takie ubezpieczenie będzie najlepsze, a nawet najtańsze.

Jeśli temat jest Ci bliski, chcesz porozmawiać o szczegółach, Napisz lub zadzwoń.