Ubezpieczenie na życie dla branży IT, całkowicie online.

Ubezpieczenie na życie dla branży IT, całkowicie online.

Wstęp


Żyjemy w świecie, w którym większość z nas nie może poświęcić wystarczająco dużo czasu naszym bliskim. Jeszcze jakoś radzimy sobie w sprawach służbowych, ale w życiu prywatnym jest często gorzej. Często czujemy się jak wilk ze starej gry łapiący toczące się jajka.

Kluczową wartością w naszym życiu jest czas. Niezależnie od naszych zarobków, wielkości prowadzonej firmy mamy go wszyscy dokładnie 24 godziny.
Z tego właśnie powodu usługi, które pozwalają nam kupić czas, są tak popularne. Głównym powodem szybkiego rozwoju produktów online jest wygoda i oszczędność czasu.

Sprzedaż ubezpieczeń online

Widząc szansę rozwoju rynku online, towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe z możliwością zakupu przez Internet.
Sprzedaż ubezpieczeń na życie poprzez Internet jest dużo trudniejsza. Owszem zdarzają się produkty online, jednak są one często drogie.

Dodatkowo sprzedaż polis bez wypełniania ankiety medycznej powoduje, że towarzystwo nie zna warunków zdrowotnych ubezpieczonego. Z tego powodu tworzy wyłączenia, które mają ochronić towarzystwo przed tego rodzaju ryzykiem. Może to powodować problemy przy wypłacie odszkodowanie. Ubezpieczony może się dowiedzieć, że odszkodowania nie będzie, bo zdarzenie miało związek z chorobą, o której ubezpieczony wiedział przed podpisaniem polisy.

Ubezpieczenie na życie przez Internet

Zakup ubezpieczenia na życie to często proces skomplikowany i poprzedzony rozmową o sytuacji życiowej i potrzebach klienta. Inna polisa będzie odpowiednia dla singla, a inna dla ojca dwójki dzieci, który jest głównym żywicielem rodziny.

Do niedawna taka rozmowa o potrzebach była możliwa tylko w cztery oczy. Klienci często unikali takich rozmów. Powodem obaw była najczęściej tak zwana twarda sprzedaż. Klienci bali się, że agent użyje wszelkich sposobów, aby skłonić ich do natychmiastowego zakupu ubezpieczenia.

Tymczasem w czasie rozmowy online mamy gwarancję, że decyzja będzie zawsze należeć do nas. Zawsze możemy przecież skończyć rozmowę jednym kliknięciem. Dodatkowo zyskujemy czas niezbędny na przeczytanie warunków umowy.

Dziś wykorzystanie aplikacji do rozmów elektronicznych umożliwia przeprowadzenie takiej rozmowy bez wychodzenia z biura czy domu. Pozwala to konsumentom zaoszczędzić czas i przeprowadzić rozmowę w czasie, który będzie dla nich odpowiedni.
Niestety, mimo że technologia od jakiegoś czasu umożliwia taką rozmowę, w Polsce stanowi ona niewielki procent obrotu w ubezpieczeniach na życie. Wynika to przede wszystkim z tradycyjnego podejścia Polaków do zakupu ubezpieczeń na życie. Dodatkowo taki rodzaj sprzedaży jest jeszcze dość mało powszechny. Jednak z powodu wygody i oszczędności czasu te przekonania pewnie ulegną zmianie. Tak jak przyzwyczailiśmy się do zakupów na Allegro, płatności kartą zbliżeniową czy zakupu biletów lotniczych przez internet.

Branża IT

Wyjątek stanowią te branże, które na co dzień wykorzystują technologię w swoich działaniach. W czołówce znajduje się branża IT. Pracownicy branży wykorzystują możliwości technologiczne od wielu lat. Często wykonują swoją pracę zdalnie. Ich zleceniodawcy oddaleni są o setki czy tysiące kilometrów. Bywa, że usługi są świadczone dla firm, których usługodawcy nigdy osobiście nie widzieli.

To wszystko sprawia, że znika bariera związana z zakupem ubezpieczenia na życie przez Internet. Dodatkowe branża widzi dokładnie zalety takiego prowadzenia sprzedaży.
Wykorzystując technologię, możemy najpierw uzyskać znaczną część wiedzy niezbędnej do wykupienia ubezpieczenia.

Może ona pochodzić ze źródeł takich jak strony internetowe, blogi czy videoblogi. Następnie po wyborze firmy wypełnić formularz i umówić się na spotkanie online. W trakcie rozmowy uzyskać wszelkie niezbędne informacje do podjęcia decyzji. Następnie w wolnej chwili prześledzić warunki ubezpieczenia, aby ostatecznie podjąć decyzję. Ostatecznym punktem będzie spisanie wniosku o ubezpieczenie. Podpisać umowę możemy w zależności od naszych upodobań na bezpośrednim spotkaniu lub poprzez rozmowę online.

Więcej o ubezpieczeniach dla branży IT możesz przeczytać w artykule.

6-rad-dla-branży IT jak zabezpieczyć rodzinę na wypadek własnej choroby lub śmierci

Podsumowanie

Otwierając się na możliwość wykupienia ubezpieczenia online, zyskujemy czas i wygodę. Nie musimy się spotykać z agentem wiele razy, aby poznać produkt i podpisać umowę. Możemy spokojnie zapoznać się z warunkami umowy i porównać z innymi ofertami.Rozmowę możemy przeprowadzić późnym wieczorem lub w pracy w przerwie na lunch.

Jeśli wiemy, że chcemy rozmawiać o  zabezpieczeniu naszego zdrowia i bezpieczeństwa naszej rodziny, wystarczy :

1. Umówić się na rozmowę online

2. Razem z agentem stworzyć ofertę opartą o nasze potrzeby i dostosowaną do naszych możliwości finansowych.

3. Po przesłaniu oferty wraz z warunkami zapoznać się z wyłączeniami w ubezpieczeniu.

4. Podpisać umowę online lub na spotkaniu z agentem.