Zapomniana, lecz ważna wiedza o finansach

Nie można się nie zgodzić, że edukacja finansowa jest ważna. Jednocześnie jest towarem niemalże tak deficytowym, jak papier toaletowy w czasach PRL.

Jeszcze więcej pozostawia do życzenia edukacja finansowa dzieci. Można powiedzieć, że jest jak Yeti;  wielu o niej mówi, ktoś nawet coś  widział, ale namacalnych dowodów na istnienie nadal brak.

Dzieci uczą się w szkołach o tak niezbędnych atrybutach zwierząt, jak Nibynóżki i Nogogłaszczki (nie wiesz, co to? nie martw się, większość odbiorców robi teraz duże oczy), jednocześnie w programach nauczania brakuje przestrzeni dla praktycznej wiedzy o zarządzaniu finansami.

W tej sytuacji to rodzice muszą wziąć na siebie obowiązek edukacji finansowej swoich pociech.

Jak się zatem do tego zabrać, skoro przeszukawszy „Internety” wzdłuż i wszerz znaleźć można zaledwie kilka wzmianek przyzwoitej jakości traktujących o edukacji finansowej dzieci?

Postanowiłem osobiście przetestować możliwości edukacji finansowej I zaobserwować, jakie edukacja owa da rezultaty. Będę się dzielił z Wami swoimi spostrzeżeniami na łamach tego portalu. Zachęcam serdecznie do czytania I śledzenia nowych publikacji.

Znajdziecie tutaj Informacje, porady, rozważania. Liczę, że moje teksty stanowić będą inspirację I zmobilizują do zajęcia się tematem, tak aby naszym pociechom było kiedyś łatwiej, a pewne rzeczy były dla nich oczywiste, jak Nibynóżki I Nogogłaszczki 😉

Zobacz wszystkie artykuły, które dla Ciebie przygotowaliśmy

Menu

Masz pytania? Zostaw kontakt oddzwonimy i wyjaśnimy wątpliwości.

* - pole wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podane dane zostaną wykorzystane tylko do jednorazowego kontaktu.